Zawsze jesteśmy dumni z naszych Absolwentów - po raz kolejny Przemek Zakrzewski

Otrzymaliśmy informację dotyczącą pracy naukowej Absolwenta "Sobieskiego" Przemka Zakrzewskiego. Przemek na studiach doktoranckich pracuje naukowo i prezentuje swoje osiągnięcia naukowe na prestiżowych kongresach. Tym razem w Jerozolimie.

Zainteresowanych odsyłam do publikacji Wydziału Biologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu  https://www.biol.umk.pl/wiadomosci/?id=20170921074901

Rodzicom gratulujemy. Przemkowi życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Rajd integracyjny klas I

Dnia 19 września br. odbył się integracyjny rajd pieszy przez Basen Grudziądzki. Celem rajdu była integracja klas pierwszych rocznika 2017/2018. Uczniowie według podanego harmonogramu wyruszyli w godzinach porannych w kierunku Mokrego, wzdłuż wału przeciwpowodziowego nad Wisłą. Po przejściu malowniczej trasy uczniowie spotkali się na polanie ścieżki dydaktycznej „Białochowo”. Tam odbyły się prezentacje klasowe. Uczniowie walczyli o główną nagrodę – słodkości Sobieszczaków. Najlepszą okazała się klasa ID:)  Gratulujemy!

Uczestnicy rajdu delektowali się wyborną grochówką i pieczonymi kiełbaskami. Pogoda dopisała, słońce ogrzewało, a humory dopisywały. /B.Kasińska/

Na zdjęciach uczniowie poszczególnych klas:

Autor zdjęć: Maciej Warchoł - SU

Klasa 1 A:

Klasa 1 B:

Klasa 1 C:

Klasa 1 D:

Poeci w naszej szkole

Dnia 15 września 2017r., w piątek, na lekcjach rozszerzenia z języka polskiego klas trzecich, gościliśmy poetę, Pana Stanisława Raginiaka, który przybył do naszej szkoły w ramach „Jesieni Poezji” w Grudziądzu. Gościem głównym tego spotkania był Pan Wojciech Kass, a zaraz za nim poeci amatorzy, którzy przybyli na to spotkanie między innymi z takich miast jak: Warszawa, Warta, Gdańsk. Zajęcia zostały poprowadzone w formie warsztatu poetyckiego, podczas którego artyści opowiadali o swojej twórczości oraz wprowadzali uczniów w świat współczesnej poezji.                                                                                 /Monika Frankiewicz/

III Bieg Integracyjny z udziałem dziewcząt z "dwójki"

Dziewczyny z naszej szkoły wzięły udział w sobotnim (16.09.2017r.) III Biegu Charytatywnym "Przegoń Przemoc - Wybierz Pomoc" organizowanym przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego.
Poprzez organizację III Integracyjnego Biegu „Przegoń Przemoc – Wybierz Pomoc” organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczności lokalnej nie tylko na potrzeby dzieci, ale również chcą wskazać źródła inspiracji rodzicom, opiekunom oraz instytucjom wspierającym dzieci i rodziny, jak pracować z dziećmi, jak dać im siłę i moc do działania.

Cieszy nas fakt udziału dziewcząt w biegu, pogoda i humory dopisywały a dziewczęta spędziły miło czas.

Zdjęcie: W.Folmer

Kolejność od lewej: stoją: Laura Dubanowska, Weronika Folmer, Zuzanna Oremus, Patrycja Sygnowska, Agnieszka Staniak, Agnieszka Cybulska; poniżej: Aneta Ceglińska, Agata Lewandowska

Kolejne pozycje książkowe zasilą naszą bibliotekę

Nasz Absolwent z 1993 nieustannie nas zaskakuje swoimi niespodziankami dla biblioteki szkolnej. Tym razem dotarły do nas bardzo wartościowe książki przydatne dla uczniów rozszerzających biologię, chemię, fizykę oraz język polski. Te pozycje przydadzą się szczególnie przyszłym olimpijczykom.

Pani Sylwia w bibliotece zwróci Waszą uwagę na te nowości.

Bardzo dziękujemy Sponsorowi.