Podział na klasy

Witamy wszystkich Nowych "Sobieszczaków". Listy z podziałem na klasy znajdują się na holu szkolnym, na parterze. Niestety, mimo obietnic, nie mogliśmy ich zamieścić na stronie szkoły.

Spis podręczników znajduje się w zakładce "O szkole" - Dokumenty szkolne. Zapraszamy.  Do zobaczenia w dniu 3 września 2018r. o godz. 9.00. Miłych wakacji.

Wiadomości z Cekcyna

Wiadomości od grupy teatralnej:
Nasz pobyt w Cekcynie dobiega końca embarassed
Pogoda sprzyjała pracy twórczej. Wspólnie napisaliśmy scenariusz, mam nadzieję, że powstanie spektakl.
Serdecznie pozdrawiamy. W imieniu wszystkich. Beata Kasińska
Zdjęcia z warsztatów teatralnych i gry terenowej.

Letnia Akademia Teatralna

W dniach 9-12 lipca 2018 roku uczennice - Marta Stefańska, Nina Ziółkowska, Natalia Wasiewska i absolwentki - Sandra Guzowska, Hanna Wilkosz,  II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu uczestniczą w Letniej Akademii Teatralnej w Cekcynie. Autorskie zajęcia teatralne prowadzi Beata Kasińska w ramach  projektu „Tworzymy – bawimy się teatrem!” z udziałem dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie pod opieką współautorki projektu, Alicji Lisowskiej. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, województwa kujawsko-pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy.

Celem projektu jest zmniejszanie barier społecznych, przybliżanie technik pracy teatralnej oraz kształtowanie umiejętności mądrego spędzania wolnego czasu. Poza zajęciami teatralnymi uczestnicy poznają historię gminy Cekcyn, wędrując między innymi, zgodnie ze wskazówkami questu  pt.: „Wyprawa z Rochem i Roszkiem”.

Na zdjęciu widać część grupy przy figurce Rocha.

Jedyne takie... zaćmienie Księżyca w XXI wieku

Księżyc w lipcu przyciągnie uwagę. Już 27 lipca będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia - całkowitego zaćmienia Księżyca. W tę noc warto zarezerwować sobie trochę czasu na obserwację nocnego nieba.
Całkowite zaćmienie Księżyca 27 lipca – jak oglądać?
Zaćmienie Księżyca wypadające 27 lipca 2018 roku jest idealną okazją do tego, aby oglądać nocne niebo. Zjawisko będzie doskonale widoczne z Polski, w bardzo dobrym dla nas czasie – w piątek od godziny 21:30. Aby podziwiać znikający księżyc, nie będziemy musieli zarywać nocy.
Gdzie je oglądać? Należy wybrać miejsce, z którego nic nie zasłoni nam widoku na południowo-wschodni horyzont.
Dlaczego warto zobaczyć to akurat to zaćmienie Księżyca?
Tegoroczne zaćmienie księżyca zbiega się z tzw. apogeum, czyli momentem, kiedy Księżyc jest położony najdalej od Ziemi. Oznacza to, że lipcowe zaćmienie księżyca będzie wyjątkowo długie i potrwa aż 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund – jest to maksymalny czas trwania tego zjawiska. Oznacza to, że tegoroczne zaćmienie Księżyca będzie to najdłuższym zaćmieniem w XXI wieku. Kolejne takie wydarzenie będzie miało miejsce już nie za naszego życia, dopiero w 2123 roku.
Dla przypomnienia - zaćmienie Księżyca oglądane jest oczywiście w fazie pełni ziemskiego satelity.

Oglądajcie!!!

Emilia Powell (Szymańska) na liście Diamentów Sobieskiego

Zakończyliśmy procedurę wpisywania na listę "Diamentów Sobieskiego". Na miejsce na liście zapracowała Absolwentka Sobieskiego z 1996r. - Emilia Powell (Szymańska). Gratulujemy. Sprawdź w zakładce "Dla Absolwentów" - Diamenty Sobieskiego.