Spotkanie z rosyjską kulturą

Klasa I a miała ogromną przyjemność goszczenia Pani Iriny Witkowskiej - Rosjanki od 20 lat mieszkającej w Grudziądzu. Było to niezwykłe spotkanie. Zaczęto od degustacji dań rosyjskich, czyli ikry, pierogów (jakże innych od naszych) miodu z "jednej miski", a popijano pyszną herbatą z samowaru. Opowieści uzupełniano, licznie zgromadzonymi przez Panią Irinę dziełami artystycznymi (ikony, książki, płyty) oraz przedmiotami użytkowymi (drewniane łyżki, szkatułki, biżuteria). Dużym zainteresowaniem cieszyły się rosyjskie zabawki: Wańka-Wstańka, matrioszka. Do tego bajki rosyjskie "Wilk i zając", "Masza i Niedzwiedź" . Szczerość, otwartość, wrażliwość naszego Gościa pozwoliły nam przenieść się na wschód.