Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Spotkanie z Lechem Wałęsą

Spotkanie z Lechem Wałęsą

W miniony wtorek, tj. 26.09 o godzinie 18:00, w auli przy ulicy Sienkiewicza, odbyło się spotkanie w ramach cyklu "Porozmawiajmy o Polsce", z byłym Prezydentem naszego kraju oraz jednym z liderów "Solidarności" w okresie transformacji ustrojowej w Polsce, Lechem Wałęsą. Pełna sala zainteresowanych najpierw wysłuchała krótkiego monologu Prezydenta, w którym rozwinął różne wątki - przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości - zaznaczając, że szczególnie zależy mu na rozwijaniu tego ostatniego. Następnie zgromadzeni grudziądzanie, w tym uczniowie naszej szkoły z klas II oraz III i panią Anną Goszką, mogli zadawać Lechowi Wałęsie pytania, na które odpowiadał zarówno z poczuciem humoru, jak i "na poważnie". Były Prezydent naszego kraju został bardzo ciepło przyjęty, wręczono mu bukiet kwiatów oraz zaśpiewano "Sto lat" z okazji nadchodzących urodzin. Na koniec spotkania, Prezydent był dostępny dla grudziądzan, którzy mogli zamienić z nim kilka słów, uścisnąć dłoń, zrobić zdjęcie, czy poprosić o dedykację w publikacji na jego temat. /MK/

                                                           fot. Piotr Bilski

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.