Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Pasjonaci historii na tropach higienicznych zwyczajów wsi

Pasjonaci historii na tropach higienicznych zwyczajów wsi

20 października grupa miłośników historii z naszej szkoły uczestniczyła w otwarciu wystawy "Kąpiel w balii. Zwyczaje higieniczne dawnej wsi". Zwiedzając wystawę można poznać tradycyjne sprzęty związane z utrzymaniem czystości np. kijankę do prania, balie drewniane i cynkowe, wyżymaczki i różne typy żelazek. Szczególnie interesujące okazały się przyrządy służące w dawnych czasach do układania włosów; lokówki i prostownice. Wystawa pozwala poznać nam wiele interesujących, dziś już nie używanych przedmiotów. /G.Otręba/

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.