Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Jak wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie naszych rodziców?

Jak wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie naszych rodziców?

W czwartek 19 października, klasę II A odwiedziła stomatolog Pani Katarzyna Tur zaproszona przez Panią Profesor Małgorzatę Kwiatkowską w celu opowiedzenia o swojej pracy i przeprowadzenia krótkiego wykładu dotyczącego higieny jamy ustnej. 

Podczas prezentacji pani stomatolog mówiła o budowie zębów, najczęstszych błędach pacjentów w utrzymywaniu higieny w jamie ustnej, o kluczowej, choć często pomijanej roli czyszczenia zębów szczoteczką, nicią dentystyczną i o wielu innych nieoczywistych faktach dotyczących naszego uzębienia. Uczniowie otrzymali lusterka stomatologiczne i szczoteczki, z pomocą, których ćwiczyli prawidłowe szczotkowanie na gipsowych modelach szczęk.
Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o zawodzie dentysty i jego pracy. Wielu z nas zaczęło patrzeć na tę profesje z innej perspektywy - jako interesujący i potrzebny zawód, który można wykonywać z pasją. 
To było niezwykle ciekawe spotkanie. Wieczorem pucowaliśmy swoje perełki długo i dokładnie, jak nigdy dotąd.
Dziękujemy Pani Tur za przyjęcie zaproszenia i tak ciekawą pogadankę.  /Zofia Siminska - Stanny/
 
 
                   

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.