Młodzi poeci z „Sobieskiego”

W dniu 28 listopada 2017 r. rozstrzygnięto Konkurs Młodych Poetów w II Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu. To już XIV edycja tych artystycznych zmagań.

Laureatką Konkursu została tym razem uczennica klasy I c – Joanna von Piechowska. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Iga Macura z klasy II d, a równorzędne wyróżnienia otrzymały Sabina Kaczerzewska z klasy III c i Sandra Guzowska z klasy III d. Gratulujemy nagrodzonym.

W Konkursie wzięli udział również: Monika Siuda (kl.Id), Oliwia Żmijewska (kl.Ia), Emilia Lembicz (kl.Id), Rafał Szudra (kl.Ia), Martyna Cukras (kl.IIb), Karolina Grzemska (kl.IIb), Julia Kruszczyńska (kl.IIId), Sara Dombek (kl.IIId), Michał Frankiewicz (kl.Ic), Dawid Mannteufel (kl.Ic), Agnieszka Pastusiak (kl.Ib), Nina Ziółkowska (kl.Ib), Kesja Kępińska (kl.Ib), Filip Prusiński (kl.Ib) oraz Wojciech Rzepka (kl.Id).

Młodych poetów, i to jeszcze tych, którzy chcą podzielić się swoją twórczością, jest niewielu. Zapewniamy, że zawsze będziemy doceniać Waszą pracę.

W tegorocznym Konkursie Jury pracowało w składzie: Pani Ewa Biedrzycka, Pani Beata Kasińska, Pani Małgorzata Kwiatkowska, Pani Sylwia Mówka i Pani Katarzyna Bartos (organizator). Pani Dyrektor Małgorzacie Tomaszewskiej dziękujemy za ufundowanie nagród. /Katarzyna Bartos /