Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Mateusz Grzonka z 1a - Laureatem międzynarodowego konkursu Kod Google 2017

Mateusz Grzonka z 1a - Laureatem międzynarodowego konkursu Kod Google 2017

Z wielka przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły został Laureatem prestiżowego konkursu Google Code - in (GCI). Organizatorem konkursu jest firma Google, która zleca zadania chętnym uczestnikom. W tym roku w konkursie wystartowało 3 555 uczniów z 78 krajów świata wykonując 16 468 zadań w kodowaniu otwartym. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono 50 Laureatów z 12 krajów (5 z Polski). Wśród nich znalazł się Mateusz Grzonka - uczeń klasy 1a. Nagrodą Grand Prix dla Laureatów jest pobyt w San Francisco. Każdy z laureatów nagrody głównej wyjedzie na czterodniową wycieczkę do kampusu Google w północnej Kalifornii, aby spotkać się z inżynierami Google oraz z jednym z mentorów, z którymi współpracował podczas konkursu. Zwycięzcy cieszyć się będą dobrą zabawą w kalifornijskim słońcu z innymi uczestnikami konkursu. Mateusz wyjedzie do Kalifornii w czerwcu.

Dodatkowo, nagrody otrzymali finaliści konkursu - bluzy z kapturem - 72 osoby.

Więcej o konkursie:

https://opensource.googleblog.com/2018/01/google-code-in-2017-winners.html

Mateuszu, gratulujemy sukcesu. Powodzenia w staraniach o wizę amerykańską. Nie daj się ściągnąć Dolinie Krzemowej. U nas też są potrzebni świetni programiści.

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.