Kolejne prace - Zosia Marciniak

Pierwsza praca Zosi wykonana na podstawie "Autoportretu z małpą" Fridy Kahlo, o której już wcześniej pisaliśmy na stronie szkoły. Portret znajduje się obecnie w Galerii Albright-Knox w Nowym Jorku. Modelką jest sama Zosia sfotografowana podczas pracy przy sztalugach. Jak to technicznie się udało???

W kolejnej pracy Zosia użyła portretu Henryka VIII. Portret ten to zaginione dzieło Hansa Holbeina Młodszego przedstawiające króla. Został zniszczony przez pożar w 1698 roku, ale nadal jest dobrze znany z wielu kopii. Jest jednym z najbardziej znanych portretów brytyjskiego monarchy. Pierwotnie powstał w latach 1536-1537 jako część muralu przedstawiającego dynastię Tudorów w Pałacu w Whitehall w Londynie. Modelem do fotografii pierwotnie miał być tata Zosi. Jednak w związku z obowiązkami zastąpiła Go mama. Nie mam pojęcia jak ze szczupłej mamy powstał tułów Henryka VIII z tak pięknymi kobiecymi dłońmi. Żółty fotel z IKEI rozweselił zdjęcie, nie przypomina ono czasów brutalnego Henryka VIII. "Polski Janusz" w części skarpetkowo - kapciowej wink. Gratulujemy pomysłów modelce i Pani fotograf.