Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Kolejne prace - Zosia Marciniak

Kolejne prace - Zosia Marciniak

Pierwsza praca Zosi wykonana na podstawie "Autoportretu z małpą" Fridy Kahlo, o której już wcześniej pisaliśmy na stronie szkoły. Portret znajduje się obecnie w Galerii Albright-Knox w Nowym Jorku. Modelką jest sama Zosia sfotografowana podczas pracy przy sztalugach. Jak to technicznie się udało???

 

W kolejnej pracy Zosia użyła portretu Henryka VIII. Portret ten to zaginione dzieło Hansa Holbeina Młodszego przedstawiające króla. Został zniszczony przez pożar w 1698 roku, ale nadal jest dobrze znany z wielu kopii. Jest jednym z najbardziej znanych portretów brytyjskiego monarchy. Pierwotnie powstał w latach 1536-1537 jako część muralu przedstawiającego dynastię Tudorów w Pałacu w Whitehall w Londynie. Modelem do fotografii pierwotnie miał być tata Zosi. Jednak w związku z obowiązkami zastąpiła Go mama. Nie mam pojęcia jak ze szczupłej mamy powstał tułów Henryka VIII z tak pięknymi kobiecymi dłońmi. Żółty fotel z IKEI rozweselił zdjęcie, nie przypomina ono czasów brutalnego Henryka VIII. "Polski Janusz" w części skarpetkowo - kapciowej wink. Gratulujemy pomysłów modelce i Pani fotograf.

 

 

 

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.