Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Finalista 68. Olimpiady Fizycznej - Jan Jeschke

Finalista 68. Olimpiady Fizycznej - Jan Jeschke

 

I znów cieszymy się wspólnie z naszym olimpijczykiem. Dotarła do nas oficjalna wiadomość dotycząca wyników etapu ogólnopolskiego 68. Olimpiady Fizycznej. Finalistą etapu centralnego olimpiady został Jan Jeschke z klasy 3a. Gratulujemy Jankowi tytułu, za którym idzie 100% na egzaminie maturalnym z fizyki na poziomie rozszerzonym. Gratulacje składamy również rodzicom Janka. Podziękowania należą się Panu Profesorowi Krystianowi Rejmusowi, który pracował z Jankiem. Panowie dziękujemy za to, że dajecie nam powody do dumy, chociaż wiemy, że nie jest łatwo.

Nasz królewski chemik Laureatem 65. Olimpiady Chemicznej

Nasz królewski chemik Laureatem 65. Olimpiady Chemicznej - Janek Dudziński

(napisałabym to jeszcze większymi literami :))

 

Ponad 8 godzin obradowało jury 65. Olimpiady Chemicznej. My czekaliśmy na wyniki z niecierpliwością i ogromną wiarą w wiedzę i umiejętności Janka Dudzińskiego z klasy 3d. Janek osiągnął ogromny sukces. Spośród dokładnie stu uczestników finału olimpiady Janek uzyskał 8 miejsce w Polsce, uzyskując tytuł Laureata 65.Olimpiady Chemicznej a tym samym ma już 100% punktów na egzaminie maturalnym z chemii na poziomie rozszerzonym. Gratulujemy Jankowi, Jego najbliższym oraz Pani Hannie Chlewickiej, która z Jankiem spędzała najwięcej chemicznych godzin. Dziękujemy Wam za radość, którą nam sprawiacie oraz chlubę jaką przynosicie szkole. Nie pamiętam tak wysokiej lokaty ucznia w Olimpiadzie Chemicznej.

Wyniki: http://www.olchem.edu.pl/wyniki65iii.pdf?fbclid=IwAR2Qm122xDiHxXfbhoMcdJ5FStTWY92_VaklwW9_BVCGtqhUUURnsfMzXk8

 

Bezpłatny obóz technologiczny dla dziewczyn

Bezpłatny obóz technologiczny dla dziewczyn

Informacja dla uczennic

Szanowni Państwo,

Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Ambasadą Stanów Zjednoczonych pragnie zaprosić uczennice kierowanej przez Pana/Panią szkoły na bezpłatny wyjazd na obóz WiSci Camp do Tallina, organizowany przez fundację GirlUp. Mamy do zaoferowania 20 miejsc dla dziewczyn w wieku 15-18 lat, które są zainteresowane informatyką, nowymi technologiami i naukami ścisłymi.

Obóz w Tallinie odbędzie się w dniach 14-27 lipca. Koszty związane z pobytem oraz dojazdem zostaną pokryte przez organizatorów. Wyjazd będzie niesamowitą okazją do zdobycia nowych umiejętności między innymi z programowania czy robotyki, zaplanowania ścieżki rozwoju oraz przede wszystkim poznania wielu ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach. W obozie wezmą udział dziewczyny z Estonii, Litwy, Gruzji i USA, a także z Polski. Zajęcia będą odbywały się w języku angielskim.

Będziemy bardzo wdzięczne za poinformowanie uczennic z kierowanej przez Pana/Panią szkoły o tej możliwości. Mam nadzieję, że z niektórymi spotkamy się już w lipcu!

Na zgłoszenia czekamy do 21 kwietnia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie głównego organizatora:
www.girlup.org/wisci

Wszelkie pytania, czy wątpliwości proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z pozdrowieniami,
Bianka Siwińska
Redaktor naczelna miesięcznika "Perspektywy"

Mimo wrażenia rzetelności SPRAWDŹ TĘ OFERTĘ !!!! MT

Marta Kerber z 3d laureatką konkursu historycznego

Marta Kerber z 3d laureatką konkursu historycznego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III D Marta Kerber została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska-Szwecja, między rywalizacją i współpracą". 5 kwietnia na zamku Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu odbyła się Gala Finałowa, w trakcie której finaliści i laureaci otrzymali nagrody  i pamiątkowe statuetki. Dodatkowo dla laureatów, w tym także dla Marty, przygotowano indeksy na uniwersytety w Bydgoszczy, Olsztynie i Toruniu. Marta napisała na konkurs pracę o dynastii Bernadotte rządzącej Szwecją w XIX i XX wieku pod merytoryczną opieką pani Grażyny Otręby. Serdecznie gratulujemy obu Paniom.

 

 

Jak radzić sobie ze stresem? Zwłaszcza przed maturą.

Jak radzić sobie ze stresem? Zwłaszcza przed maturą.

Dnia 29.03.  na zaproszenie wychowawcy, Pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, klasę 3a i przyjaciół odwiedziła psychiatra Danuta Adamaszek, która poprowadziła zajęcia dotyczące radzenia sobie ze stresem. Podczas spotkania uczniowie poznali wiele sposobów pomagających zrelaksować się podczas nerwowych, nieprzyjemnych sytuacji. Każdy otrzymał zestaw dwóch kartek, na których zamieszczone zostały informacje o m.in. zniekształceniach poznawczych i tolerancji dolegliwości psychicznych. Obecni dowiedzieli się jak bardzo na ich psychikę wpływa nadmierne analizowanie sytuacji, negatywne myślenie o sobie, czy załamywanie się w razie ewentualnego niepowodzenia. Interesującą częścią spotkania było omawianie roli ciała i nauka synchronizowania mięśni, co ułatwia odzyskanie spokoju.

Osoby chętne miały szansę zadać pytania indywidualne i uzyskać przydatne porady. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca psychiatry i kiedy można korzystać z pomocy specjalisty. Rozwiane zostały wszelkie obawy przed wizytą w gabinecie „lekarza dusz”- może zgłosić się tam każdy człowiek, który czuje, że potrzebuje rozmowy i rady. Jest to informacja szczególnie ważna dla licealistów przygotowujących się lub już przystępujących do egzaminu maturalnego, co wiąże się z silnym stresem. Każdy młody człowiek powinien być zaznajomiony z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi walki ze zbyt silnymi emocjami i budowaniem dobrego samopoczucia, w czym zawsze gotowy mu jest pomóc specjalista.

Pani doktor serdecznie dziękujemy za cenne rady.

/Monika Siuda/

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.