Prośba o 1,5%

Drodzy Państwo, Dobrodzieje i Sympatycy Sobieskiego.

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że w 2024 roku podatnicy mają możliwość przekazania 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

W związku z tym zwracamy się z prośbą i zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku za rok 2022 na cele edukacyjne naszej szkoły. Mamy oczywiście świadomość, jak wiele obecnie organizacji pożytku publicznego prosi Państwa o wsparcie ich działalności, tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy będą o nas pamiętali. Szczególne podziękowania kierujemy do tych osób, które już po raz kolejny przekażą darowiznę dla naszej szkoły. Państwa życzliwość i ofiarność sprawia, że lista szkolnych zakupów staje się co roku dłuższa i ufamy, że za rok znowu się ona wydłuży.

Jeśli Państwo chcą przekazać 1,5% na naszą szkołę, to należy w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) odnaleźć rubrykę zatytułowaną „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego”, a następnie w rubryce „Numer KRS” wpisać numer 0000121592.

Ważne przy tym jest, aby w kolejnej rubryce zatytułowanej „Cel szczegółowy 1,5%” wpisać nazwę naszej szkoły, czyli II LO Grudziądz. Bez określenia tego celu Państwa darowizna nie będzie nam przekazana.

Bardzo dziękujemy za Państwa zrozumienie i ofiarność.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy II LO

Ranking szkół Perspektyw!

Kolejny raz II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu znalazło się w rankingu liceów i techników! W rankingu wojewódzkim liceów 2023 zajęło 11 miejsce, a w ogólnopolskim 256 miejsce.

Pracujemy dalej!

Sukces ucznia!

Miło nam zakomunikować, że uczeń naszej szkoły, Aleksander Poznański z klasy III D, zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zawody finałowe odbędą się w dniach 17-18 marca 2023 roku w Warszawie. Gratulujemy i już trzymamy kciuki! /Grażyna Otręba/