Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Dziewczęta z naszej szkoły wolontariuszkami podczas Dnia Szpiku 2019

Dziewczęta z naszej szkoły wolontariuszkami podczas Dnia Szpiku 2019

Bardzo dziękujemy dziewczętom z naszej szkoły, które wzięły udział w sobotnim Dniu Szpiku, podczas którego wszyscy chętni mogli pobrać próbki a za jakiś czas ofiarować szpik swojemu "bratu bliźniakowi" w potrzebie. W sobotę pracowały: Roksana Klimczak, Nikoleta Chmielewska, Alicja Szulc, Aleksandra Kuzara, Paula Majewska, Agnieszka Kuziemkowska, Zuzia Jelińska, Wiktoria Ślusarska, Karolina Wohlfei, Wiktoria Lewandowska, Julia Zawadzka, Karolina Badalewska. Wyjście zorganizowała Pani Anna Goszka. Dziękujemy.

 

Kolejny wykład w muzeum

18 października  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym wykładzie przygotowanym przez Muzeum w Grudziądzu w ramach obchodów Roku Błękitnej Pamięci. Tym razem pan Mariusz Żebrowski przedstawił przebieg wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku w okolicach Grudziądza. Mogliśmy poznać wiele mało znanych do tej pory faktów i postaci związanych z tymi wydarzeniami. Jak zwykle pan Żebrowski w barwny i niekonwencjonalny sposób przedstawił przebieg działań wojennych i pogłębił naszą wiedzę o historii regionu i naszego miasta.     <Grażyna Otręba>

Marta Krupa z 3b i Karolina Niedzielska absolwentka II LO wystawiają swoje prace

Marta Krupa z 3b i Karolina Niedzielska absolwentka II LO wystawiają swoje prace.

Marta i Karolina od wielu lat pracują pod okiem Pani Klary Stolp, która wprowadza grudziądzką młodzież w tajniki malarstwa. I to właśnie one pokażą swoje prace, które powstały podczas zajęć z Panią Klarą.

Zapraszamy osoby zainteresowane sztuką na wystawę, która zostanie otwarta w środę, dnia 23 października 2019r. o godz. 17.00 do Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej przy ulicy Mikołaja z Ryńska.

 

Zbieramy nakrętki - nie wyrzucamy

Nasza szkoła przyłącza się do akcji zbierania nakrętek organizowanej przez grudziądzką Pracownię Wspierania Rozwoju „Przystań”.

Na każdym piętrze wystawione są pojemniki, do których możecie na bieżąco wrzucać nakrętki po napojach spożywanych w szkole. Możecie też zbierać nakrętki w domu     i przynosić je do sali 34. Adnotacja nt Waszego zaangażowania na pewno znajdzie się w dzienniku szkolnym. Tak więc nie wyrzucajmy. Zbierajmy:) Akcję prowadzi Pani Profesor Ewelina Giemza - Guttmann.