Złota tarcza Perspektywy 2021W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

Drodzy Kandydaci,

jutro, tj. 22 lipca 2021r. o godz. 9.00 pojawią się w systemie elektronicznego naboru informacje dotyczące kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do II LO. W siedzibie szkoły wywiesimy listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do II LO. Po sprawdzeniu list zapraszamy z oryginałami: świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Prosimy również o dostarczenie dwóch zdjęć.

Wyniki egzaminu maturalnego

Nasi Maturzyści odbierają świadectwa maturalne. Bardzo się cieszymy z Ich wyników. Mimo bardzo długiej pracy zdalnej uczniów, osiągnęli Oni bardzo wysokie wyniki.

Zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła 97,03% - cztery osoby nie poradziły sobie z matematyką, maja prawo do sierpniowej poprawki. Maturzyści osiągnęli bardzo wysokie wyniki średnie z poszczególnych przedmiotów. I tak np. średnia dla szkoły z biologii wyższa o 18% w stosunku do wyniku krajowego dla liceów. Wyniki znacznie powyżej średniej krajowej osiągnęli uczniowie z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także z matematyki na poziomie podstawowym. Wysokie są też wyniki pojedynczych uczniów. Wiele "setek" z matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym. Piękne 92% z geografii oraz 85% z fizyki.

Bardzo serdecznie gratulujemy Maturzystom, trzymamy kciuki za Ich sukcesy w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnie wyższe. A teraz czas na najdłuższe wakacje w Waszym życiu.

Szczegółowe wyniki  krajowe oraz szkolne znajdziecie:

Program "Dobry Start", tzw. 300+

Prosimy o przekazanie informacji Rodzicom, poniższy list dotyczy programu "Dobry Start", tzw. 300+, autorem listu jest ZUS

Toruń, 29 czerwca 2021 r.

Oddział w Toruniu

Szanowni Państwo,

od 1 lipca 2021 r. nasza instytucja będzie realizowała rządowy program „Dobry start".

Od roku szkolnego 2021/2022 tzw. 300+ dla ucznia w ramach programu „Dobry Start” będzie obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24 lat.

Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom
w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma każdy, kto tylko tego będzie potrzebował. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.

Wanda Stróżyk

Zastępca Dyrektora Oddziału

ZUS w Toruniu

Jak klasa 2 Cg kończy rok szkolny?

W ostatnią środę, czyli 23.06.2021 roku, odbyło się ostatnie spotkanie klasy 2cG przed zakończeniem roku szkolnego 2020/21. Podczas gdy większość klas zdecydowała się na wyjście do kina, my postawiliśmy na integrację w terenie. Spotkaliśmy się na dzikiej plaży w Rudniku około 15:30 i skierowaliśmy się na plażę główną… od drugiej strony. Obejście całego jeziora zajęło nam nieco ponad godzinę; miłośników spacerów zachęcamy, żeby spróbowali pobić nasz wynik podczas wakacji. 😉 Na plaży głównej czekało na nas wesoło trzaskające ognisko i pyszne kiełbaski, a także mnóstwo innych atrakcji. Gra w siatkówkę, badmintona, frisbee i Twister – w końcu nie ma to jak aktywny wypoczynek! Znalazł się również czas na tańce i… cytowanie fragmentów lektur szkolnych (Wychowawczyni-polonistka zobowiązuje)! „Trza być w butach na Weselu” – na szczęście na plaży nie. Emocjonujące było nocne przeciąganie liny. Niejedna i niejeden zostali przeciągnięci po piachu. 😊 Kiedy zaszło słońce, przyszedł czas na śpiew przy akompaniamencie gitar. „Ogniska już dogasa blask”- zaśpiewaliśmy na krótko przed północą… i wróciliśmy do domów, zmęczeni, ale szczęśliwi. 😊< Zuzanna Plutowska>

Kilka zdjęć autorstwa Agnieszki Dziubek: