Koszykarze wygrali

Drużyna koszykarzy w składzie: Marcin Dziubkowski, Maksym Bogalecki, Igor Nagiel i Szczepan Rybczyński wygrała rozgrywki miejskie w koszykówce 3x3. W rozgrywkach startowało siedem drużyn ze szkół: II LO, III LO, IV LO, ZSE, ZSGH, ZSMech., ZSBiPL.

Koszykarze wywalczyli start w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy prof. Rafałowi Gumowskiemu za wsparcie merytoryczne.

Roksana i Bartek wygrali Olimpiadę Solidarności

Roksana i Bartek wygrali Olimpiadę Solidarności - dwie dekady historii

Roksana Klimczak z 3d zajęła I miejsce, a Bartosz Dolewski z 3b miejsce 3. w etapie wojewódzkim VII Olimpiady Solidarności. Uczniowie zdobywając najwyższe miejsca zakwalifikowali się jednocześnie do etapu centralnego olimpiady. Gratulujemy uczniom i Pani Profesor Grażynie Otrębie, która z uczniami pracowała. Powodzenia w Szczecinie.

Więcej na temat olimpiady:

Już po rajdzie integracyjnym dla Pierwszoklasistów

Dnia 17 września 2020 odbył się integracyjny rajd pieszy „Przez Basen Grudziądzki”. Malowniczą drogę przeszli uczniowie klas pierwszych. Uczyli się solidarności, uważności i pracy z mapą. Po wędrówce spotkali się na polanie Ścieżki Edukacyjnej „Białochowo”. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego czuwali nad całością imprezy. Uczestnicy zjedli grochówkę oraz kiełbaski z grilla, a następnie poszczególne klasy przedstawiły się. Jury oceniło rozwiązanie zadań rajdowych i prezentacje klasowe. Najlepszą okazała się klasa Id, jednak gratulacje należą się wszystkim uczestnikom. Trasa liczyła 17 kilometrów, lekko nie było, ale dzięki wytrwałości i determinacji uczniowie i nauczyciele cieszyli się swoją obecnością w Białochowie. <B.Kasińska>

Stypendia: "Prymus Pomorza i Kujaw" i "Humaniści na start"

Drodzy Uczniowie,

zachęcamy Was do składania wniosków o stypendium z puli Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - "Prymus Pomorza i Kujaw" oraz "Humaniści na start". Przez ostatnie lata nasi uczniowie zdobywali około 30 stypendiów rocznie. Zachęcamy, szczególnie uczniów z dużymi osiągnięciami naukowymi. Termin składania wniosków mija 30 września 2020r.

Podajemy linki:

Narodowe Czytanie 2020

W tym roku pod patronatem Prezydenta RP wspólnie czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W naszej szkole akcja odbyła się w dniach 7-8 września z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Klasa 3B wysłuchała piosenki Wojciech Młynarskiego „Ballada o malinach” i czytała fragmenty dramatu pod czujnym okiem p. prof. Małgorzaty Kwiatkowskiej.

Klasa 2CG gościła w bibliotece szkolnej. Po wysłuchaniu bardzo interesującego wstępu p. prof. Katarzyny Bartos, przybliżającego genezę i ciekawostki dotyczące utworu, uczniowie zaprezentowali dramat „Balladyna” J. Słowackiego z podziałem na role. <I. Byner>