Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Przemek Talkowski odwiedził swoją szkołę

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził absolwent II LO z roku 1998, Przemysław Talkowski. Dziennikarz zajmujący się tematyką prawną i ekonomiczną. Zawodowo związany z telewizjami TV Biznes, Polsat i Polsat News. Współtworzy programy publicystyczne, informacyjne, interwencyjne oraz poradnikowe z zakresu prawa i ekonomii. Obecnie prowadzi program „Państwo w Państwie”. Każde wydanie programu na żywo, to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędu wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych. Ideą przewodnią programu jest walka z powszechnym, w klasie urzędniczej, przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Poza gospodarką i prawem Przemysław Talkowski fascynuje się muzyką rockowa, windsurfingiem i kitesurfingiem. [Źródło http://www.polsat.pl/osoba/przemyslaw-talkowski/ ]
Przemek bardzo dobrze wspomina czas pobytu w naszej szkole, cieszy się, że nasze szkolne schody są nadal miejscem na pogaduchy uczniowskie. Swoją pozycję zawodową, jak mówi, osiągnął dzięki nauczycielce języka polskiego, Irenie Narewskiej Anuszek, która odkryła w nim określone umiejętności.

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.