Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Lekcja profilaktyki

W piątek, na zajęciach z wychowawcą, miało miejsce spotkanie z jedną z przedstawicielek grudziądzkich amazonek – Katarzyną Majk. Grudziądzki Klub Amazonek rozpoczął swoją działalność w 2009 roku w Grudziądzu. Zrzesza 40 kobiet dotkniętych chorobą nowotworową. Frekwencja na naszym spotkaniu była znakomita, mimo późnej pory, bo dziewiątej godziny lekcyjnej w piątek, pełna sala  uczniów i uczennic  słuchała wykładu pani Majk na temat profilaktyki raka piersi u kobiet i prostaty u mężczyzn. Dzięki fantomom ze sztucznymi guzkami uczestnicy mogli zobaczyć jakie są objawy tych groźnych chorób. Ulotki zawierające instrukcje krok po kroku, jak się badać, na pewno nie przyda się tylko nam, ale także naszym rodzicom. Dziękujemy pani Katarzynie Majk za tę wizytę w naszej szkole. Poprzez swoje zaangażowanie i chęć uświadamiania innych osób, pokazuje Pani, że choroba nie oznacza końca. Mamy nadzieje na kolejne wizyty w murach II LO. /Marta Gronek/

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.