Szkoła dialogu - nietypowa lekcja historii

18 i 19 kwietnia w naszej szkole odbywają się warsztaty dialogu polsko-żydowskiego. Odwiedziły nas panie z Forum Dialogu: pani Karolina Ufa i Karolina Mitze, z pomocą których grupa będzie realizowała projekt Szkoły Dialogu. Młodzież Dwójki ma możliwość samodzielnie wychodzić z pomysłami realizacji projektu. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie omawiali sytuację Żydów w historii Polski, jak i Grudziądza, a następnie w grupach opracowali najważniejsze elementy charakterystyczne dla społeczności żydowskiej.
Opiekunami projektu są pani prof. Małgorzata Kwiatkowska i pani prof. Anna Goszka, wspierające pracę naszych uczniów. Przed uczniami zadanie zaplanowania wycieczki skupionej na żydowskich zabytkach naszego miasta, które mogą zainteresować osoby mieszkające poza Grudziądzem.

Więcej o szkole dialogu: http://dialog.org.pl/szkola-dialogu/pl/szkola-dialogu/