Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

"Przedwiośnie" w Bibliotece Miejskiej

Dnia 8 września 2018 roku uczniowie  II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu pod opieką nauczycielek (Grażyny Otręby oraz Beaty Kasińskiej) uczestniczyli w akcji narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Spotkanie odbyło się w grudziądzkiej książnicy (Bibliotece Miejskiej, przy ulicy Legionów).

Absolwentki (Kinga Grablis, Sandra Guzowska) naszego liceum oraz uczennica (Natalia Wasiewska) poruszająco czytały wybrane fragmenty powieści. W spotkaniu również aktywnie brali udział: Krzysztof Rotnicki oraz Marek Wachonin. Widownię  wypełnili miłośnicy literatury, uczniowie grudziądzkich szkół oraz nauczyciele. Miejskie czytanie zachęciło do rozważań nad charakterem naszego państwa, a także do ponownej lektury Stefana Żeromskiego. /Beata Kasińska/

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.