Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Święci domowi

W piątek 8 lutego rozpoczął się w grudziądzkim muzeum drugi cykl wykładów pana Łukasza Ciemińskiego "Święci domowi". Grupa miłośników historii z naszego liceum mogła tym razem dowiedzieć  się, jak w kulturze ludowej funkcjonował kult św.Agnieszki, św. Agaty i św. Błażeja.
 
 
 
 
Spotkanie było także poświęcone ludowym tradycjom związanym z końcem zimy i początkiem prac polowych. Tradycyjnie wykład zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni ludowych. Grażyna Otręba.
 
                                                                                            

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.