Chemicznie, fizycznie i też artystycznie

Uczniowie Sobieskiego realizują swoje pasje w różnych dyscyplinach wiedzy. Dzisiaj chcę napisać o naukowych osiągnięciach naszych uczniów. I tak, kolejny nadworny chemik króla Sobieskiego - Janek Dudziński z klasy 3d zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego 65. Olimpiady Chemicznej. Janek zakwalifikował się na 33 miejscu spośród 101 najlepszych młodych chemików w Polsce po przejściu zadań teoretycznych i doświadczeń chemicznych. Janek od zawsze pracuje z Panią Profesor Hanną Chlewicką. Gratulujemy obojgu.

Kolejne laury dla króla Sobieskiego zbiera Janek Jeschke z klasy 3a, który zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego 68. Olimpiady Fizycznej. Janek pracował z Profesorem Krystianem Rejmusem. Janek zdobywał punkty dzięki etapom teoretycznym i doświadczalnym. Dla Panów gratulacje.

W przedmiotach artystycznych fantastycznie spisały się dziewczęta: Anna Łepak z I miejsca i Karolina Niedzielska z III miejsca (klasa 3d) w okręgu zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Artystycznej w dziedzinie plastyki. Dziewczęta napisały piękne prace a następnie wykazały się ogromną wiedzą ze znajomości dzieł różnych artystów oraz wiedzą teoretyczną. Dziewczęta pracowały pod opieką Pani Profesor Celiny Zbrzeźnej, która prowadzi z nimi zajęcia historii sztuki na poziomie rozszerzonym. Dziewczęta pokonały utytułowane licea plastyczne. Płci pięknej gratulujemy.

Wszystkim zakwalifikowanym do finału gratulujemy. Życzymy powodzenia podczas etapu centralnego. Wygrywajcie dla siebie 100% na maturze z chemii, fizyki i historii sztuki.