Wiktoria i Agata zdobyły mandat posłanek XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Wiktoria i Agata zdobyły mandat posłanek XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, mandaty odebrane

Dzięki swoim działaniom i wykonaniu zadań dla przyszłych posłanek, Wiktoria Dróbka i Agata Głowacka, obie z 2a, zakwalifikowały się na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Każdego roku w ramach tego projektu edukacyjnego uczniowie w wieku 13-17 lat realizują związane z tematyką sesji działanie w swoim środowisku lokalnym. Relację z jego przebiegu umieszczają następnie na platformie konkursowej. W procesie rekrutacji wyłanianych jest 230 dwuosobowych zespołów. Nagrodą dla nich jest udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca.

Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest zapoznanie uczestników projektu z zasadami funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego. Organizatorzy konkursu pragną też zachęcić młodych ludzi do podejmowania inicjatyw na rzecz ich społeczności lokalnych już na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Dziewczętom gratulujemy pomysłu na zadanie konkursowe. Życzymy dobrego pobytu w Warszawie i mądrych wystąpień z mównicy sejmowej.

Aktualizacja:

Wiktoria Dróbka i Agata Głowacka w towarzystwie opiekunki Anny Goszki, odebrały dzisiaj, tj. 28 maja 2019r. mandaty posłanek na Sejm Dzieci i Młodzieży z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego, Pana Mikołaja Bogdanowicza.