Złota tarcza Perspektywy 2021W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Igor Gurbin - Laureatem Konkursu Poetyckiego "Radość pisania"

Igor Gurbin – Laureatem finału V Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”. Dnia 2 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie on-line z finalistami V edycji Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”. Organizatorzy – nauczyciele IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy do udziału w Konkursie zaprosili młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych, którzy kochają poezję i piszą wiersze. Autorzy mogli zaprezentować swój poetycki talent i podzielić się pięknem słowa. Jury zwracało uwagę na refleksyjność utworów, stawianie pytań i szukanie odpowiedzi przez młodych poetów. Swoje teksty nadesłali uczniowie z dziewiętnastu szkół z rejonu: Bydgoszczy, Nakła, Piły, Tucholi, Świecia, Inowrocławia, Kruszwicy, Torunia, Szubina i Grudziądza. Do finału zostało zakwalifikowanych dziesięciu autorów. Laureatem V Konkursu, zajmując I miejsce, został uczeń naszego liceum – Igor Gurbin z klasy I c, autor wiersza pt. „Bezimienny portret”. Wyróżnienie w Konkursie otrzymała uczennica z klasy II a Marta Suchodolska za wiersz pt. „Gdy Cię malują”. Gratulujemy! Rozwijajcie swój poetycki talent!

Wiersze zostaną opublikowane w czerwcowym numerze szkolnej gazetki „SOBIIE Qrier”. /Katarzyna Bartos/

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.