W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Wyniki rankingu liceów "Perspektywy 2022"

Wyniki rankingu liceów "Perspektywy 2022"

 

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021. – Kuratorium Oświaty w  Gorzowie Wlkp.

 

Po raz kolejny, od początku ukazywania się rankingu szkół średnich Perspektyw, tj. od roku 1998, nasza ukochana "Dwójka" znalazła się wśród najlepszych liceów Polski. Spośród ponad 4000 liceów ogólnokształcących różnego typu (https://www.coig.com.pl/Baza_szkol_w_Polsce.php) w rankingu sklasyfikowano ponad 1200 liceów.

 Nasza szkoła znalazła się na 225 miejscu w Polsce, utrzymaliśmy również bardzo dobre, 8 miejsce w województwie kujawsko- pomorskim. Wskaźniki z rankingu pokazały, że uzyskaliśmy wyższe wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych oraz wysoki wskaźnik olimpijski. Dzięki temu, wróciliśmy do rankingu olimpijskiego szkół (ostatnio rok 2013), w którym sklasyfikowano tylko 200 liceów. Znaleźliśmy się również w trzeciej setce rankingu maturalnego, w którym wzięto pod uwagę 400 liceów.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia takich wyników. Szczególnie maturzystom, absolwentom "Sobieskiego" z roku 2021 oraz olimpijczykom z poprzedniego roku szkolnego, tj. Wiktorii Dzwonkowskiej, Patrycji Kikulskiej - finalistkom Olimpiady Biologicznej, Zuzannie Plutowskiej - finalistce Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Weronice Sarnowskiej - laureatce Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Gratulacje należą się również kadrze pedagogicznej, która w bardzo trudnych warunkach covidowo-zdalnych przygotowywała młodzież do zdawania egzaminu maturalnego.

Więcej na stronie: https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.